Skip to content

Masaż Kobido Up na bóle migrenowe.

migrena3

Niezwykle skuteczne techniki masażu Kobido Up obejmują nie tylko twarz, ale również ramiona, kark i głowę. Masaż ten likwiduje napięcia, rozluźnia, pozwala się zrelaksować i odprężyć. To wszystko z kolei wpływa na zniwelowanie dolegliwości bólowych.

Efekty Kobido Up potwierdzają sami pacjenci. Przyznają oni, że masaż Kobido Up przyniósł im ulgę w dokuczliwych bólach głowy różnego pochodzenia – napięciowych i migrenowych.

Migrena może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Ból zwykle jest tak silny, że „paraliżuje” człowieka i wyklucza go z codziennych aktywności. Cierpisz na migreny? Sprawdź, jak sobie pomóc! Migrena potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie. Ta przewlekła choroba objawia się silnymi bólami głowy, z którymi trudno się uporać. Niekiedy ból jest tak silny, że pojawiają się problemy z mówieniem, a nawet poruszaniem się. Na migrenę cierpią osoby w różnym wieku – również dzieci i młodzież. Zwykle choroba ujawnia się do 35 roku życia. Większość lekarzy uważa, że jest ona uwarunkowana genetycznie, choć dokładne przyczyny migreny nie są znane. Wiemy natomiast, że u kobiet bardzo często wiąże się z wahaniami poziomu estrogenu. Częstość ataków rośnie w okresie menstruacji, gdy poziom tego hormonu znacznie się obniża.

Objawy migreny

Atak migreny jest bardzo charakterystyczny. To coś więcej niż zwykły ból głowy. Osoby cierpiące na tę chorobę potrafią rozpoznać zbliżający się atak. Czasami są to szumy w uszach, sztywnienie karku, a czasami drgająca powieka. Wśród objawów migreny wymienia się także drętwienie nóg lub rąk, nadmierną senność, zmęczenie, problemy z koncentracją. U niektórych osób pojawiają się mroczki przed oczami, rozdrażnienie, wahania nastroju, zaburzenia łaknienia, niekiedy nudności, a także nadwrażliwość na zapachy czy hałas. Jeszcze inni mają światłowstręt i uczucie pulsowania w głowie. Bóle migrenowe zwykle pojawiają się po jednej stronie czaszki – tuż nad skronią. Z czasem zaczyna boleć cała głowa, a sam ból staje się coraz silniejszy. Objawy migreny trwają łącznie od kilku do kilkudziesięciu godzin. W przypadku migreny z aurą najbardziej charakterystyczne są zaburzenia widzenia. Wówczas pojawiają się nie tylko wspomniane wcześniej mroczki przed oczami, ale także błyski świetlne w polu widzenia czy zaburzenia ostrości widzenia. Tutaj także mogą pojawić się nudności, a nawet wymioty.

Co robić w przypadku migreny?

Gdy tabletka przeciwbólowa nie pomoże, a zwykle tak właśnie się dzieje, możesz spróbować domowych sposobów. Co prawda nie zwalczą bólu w stu procentach, ale przynajmniej zmniejszą dolegliwość.
– zadbaj o właściwe nawodnienie organizmu.
– napij się kawy lub słodkiej herbaty – niektórym ludziom to pomaga.
– zamknij się w cichym, ciemnym i najlepiej chłodnym pomieszczeniu, na przykład w sypialni. Odizolowanie się od wszelkich bodźców jest bardzo pomocne.
– zastosuj chłodny kompres na czoło i oczy.
– wykonaj samodzielnie lub poproś kogoś o wykonanie masażu ramion, karku i głowy.
– wetrzyj w skronie olejek miętowy.
– odczuwasz mdłości? Możesz wypić ziołową herbatę lub przyjąć lek przeciwwymiotny.

Zobacz również