Skip to content

Zespół cieśni nadgarstka

cieśń nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka dotyczy wielu moich pacjentów lub kogoś z ich rodzin. Postanowiłam przybliżyć Wam ten problem, ponieważ często nie wiecie jak poradzić sobie z tym bólem, gdzie szukać pomocy. Myślicie że operacja jest jedynym rozwiązaniem?
Zespół cieśni nadgarstka to jedno z głównych zastosowań do leczenia falą uderzeniową. Już po 3,4 zabiegach poczujesz ulgę.
Objawy zespołu cieśni nadgarstka:
– podczas snu odczuwalny jest dyskomfort, drętwienie i mrowienie w dłoniach. Odczuwalne są skurcze które uniemożliwiają zaśnięcie
– skurcze mogą być odczuwalne aż w łokciu, a drętwienie i mrowienie w całej ręce. Ból może być umiejscowiony również w kciuku.
– problemy z przenoszeniem i utrzymaniem małych przedmiotów w dłoni. Wykonanie ruchu imitującego szczypce, czyli przenoszenie przedmiotów przy użyciu wyłącznie kciuka i palca wskazującego jest praktycznie niemożliwe
– często występuje u kobiet w ciąży i jest skutkiem zatrzymania płynów w organizmie.
Zabieg fali uderzeniowej wykonujemy w odstępach 4-7 dniowych, ilość zabiegów uzależniona jest od stanu choroby, najczęściej 5-10. Na zabiegi nie potrzebne jest skierowanie. Im szybciej zostanie podjęte leczenie tym szybciej ból ustąpi. Nie ma standardowego podejścia do pacjenta. Każdy z Was jest indywidualnym przypadkiem i specjalnie dla Ciebie dostosuję odpowiednią terapię.
Efekty działania fali uderzeniowej:
-działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe
-dezintegracja zwapnień
-poprawa mikrokrążenia w aplikowanym obszarze
-przyspieszenie metabolizmu i przebudowy tkanek poddanych działaniu

Zobacz również