Skip to content

Lwia zmarszczka

bruzda2

LWIA ZMARSZCZKA – JAK JEJ ZAPOBIEGAĆ?

Lwia zmarszczka to problem natury estetycznej. Może obniżać pewność siebie, ale wcale nie musi zostać z Tobą na stałe! Sprawdź, w jaki sposób ją zlikwidować, aby twarz odzyskała młodszy i łagodniejszy wygląd.

Zmarszczki mimiczne są nieodłączną częścią naszego życia. Powstają na skutek dużej aktywności określonych mięśni twarzy. Zazwyczaj uwidaczniają się po 30 roku życia. Jedną z pierwszych może być właśnie lwia zmarszczka.

Borykają się z nią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. O ile niektóre zmarszczki jesteśmy w stanie zaakceptować, o tyle lwia bruzda sprawia nam dużo problemów. Przez nią twarz wydaje się groźna, ponura i surowa, a my sami jesteśmy odbierani jako osoby niesympatyczne, zagniewane, nieprzystępne.

Lwia zmarszczka – przyczyny
Wydawać by się mogło, że lwia zmarszczka to wyłącznie problem osób z nadmierną ekspresją twarzy. Po części jest to prawda, ale nie do końca. Faktycznie pionowa zmarszczka między brwiami wynika z aktywności parzystych mięśni marszczących brwi. Stąd częściej pojawia się u osób, które mają wyrazistą mimikę twarzy i żywo reagują na rozmaite sytuacje. Ale nie jest to jedyny powód jej powstawania.

Wśród czynników, które determinują powstawanie lwiej zmarszczki wymienia się styl życia, stres, permanentne napięcie, uwarunkowania genetyczne, niewłaściwą dietę lub pielęgnację cery oraz nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne.

Jak wiadomo UVA i UVB wpływają na szybsze rozkładanie elastyny oraz kolagenu, w efekcie czego skóra staje się sucha, wiotka, mniej jędrna i tym samym bardziej podatna na zmarszczki, w tym lwią bruzdę.

Jak zlikwidować lwią zmarszczkę?
Wiele osób zadaje sobie jedno podstawowe pytanie – jak zlikwidować lwią zmarszczkę i czy nie jest to „walka z wiatrakami”? Usuwanie lwiej zmarszczki jest możliwe i przynosi zadowalające efekty.

Specjaliści medycyny estetycznej polecają na lwią zmarszczkę kwas hialuronowy lub botoks. Ten pierwszy, wstrzyknięty pod skórę, ma za zadanie wypełnić bruzdę. Ten ostatni częściowo dezaktywuje mięsień odpowiedzialny za pojawienie się bruzdy między brwiami. Przez to, że mięsień nie jest zdolny do skurczu, zmarszczka ulega wygładzeniu. Wśród zabiegów na lwią zmarszczkę wymienia się też laser frakcyjny oraz mezoterapię. Musimy jednak pamiętać, że są to zabiegi inwazyjne, a ich efekty nie są długotrwałe.

Świetną alternatywą dla botoksu i innych inwazyjnych metod odmładzania jest japoński masaż twarzy Kobido Up, nazywany liftingiem bez skalpela i naturalnym botoksem Wschodu. Przynosi naprawdę pozytywne efekty! Taki masaż tkanek głębokich pozwala na obserwowanie rezultatów już po pierwszej sesji.

Likwidacja lwiej zmarszczki masażem Kobido Up jest naturalna i w pełni bezpieczna. Kobido Up stymuluje produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry. Zastosowanie kilku technik jednocześnie oraz zmienna intensywność masażu skutecznie zmniejszają widoczność bruzd. A dzięki temu, że podczas masażu dociera się do głębiej położonych mięśni twarzy, poprawie ulega również jej owal.

Dodatkowo taping  estetyczny pozwala zachować efekt masażu na dłużej. Taping estetyczny – Gabinet Zdrowiejmy

Lwia zmarszczka – profilaktyka
Co możesz zrobić, żeby pionowe zmarszczki na czole nie pojawiły się u Ciebie? Przede wszystkim zadbaj o zdrowe odżywianie. W Twoim menu powinny znaleźć się produkty bogate w antyoksydanty i błonnik.

Ponadto pij dużo wody. Jeśli palisz, rzuć palenie i postaraj się unikać dymu papierosowego. Zadbaj o właściwą pielęgnację twarzy i dobrze ją nawilżaj. Wybieraj kosmetyki, które w składzie zawierają retinol, kolagen, witaminę C lub kwas hialuronowy. Stosuj kremy z filtrem i noś okulary przeciwsłoneczne.

Zapanowanie nad emocjami i stresem może być trudne, ale możesz zacząć świadomie ćwiczyć mięśnie twarzy. Doskonałą profilaktyką jest też wspomniany wcześniej masaż Kobido Up. Aby na dłużej zachować młodość i jędrność skóry, warto wykonywać go regularnie.

 

Zobacz również