Skip to content

Jak leczyć rwę kulszową? Nowoczesna fizjoterapia TERAPIA TECAR

Sciatic Pinched Nerve 3D Render

Czym jest rwa kulszowa?

Rwa kulszowa (potocznie zwana zapaleniem korzonków lub postrzałem) jest określeniem zespołu objawów bólowych, wynikających z podrażnienia lub ucisku nerwu kulszowego.

Ból występuje w okolicach odcinka lędźwiowo-krzyżowego, pośladka oraz kończyny dolnej.

Dolegliwość ta może być wywołana przez:

  • uszkodzenie dysku,

  • zmiany zwyrodnieniowe,

  • hiper- lub hipomobilność kręgosłupa,

  • przykurcze w rejonie miednicy i odcinka lędźwiowego.

Jak leczyć rwę kulszową? Nowoczesna fizjoterapia

TERAPIA TECAR

W Terapii TECAR wykorzystywany jest prąd zmienny w połączeniu z falami radiowymi wysokiej częstotliwości, które – w zależności od wybranego trybu pracy – docierają do mięśni, układu krwionośnego i limfatycznego lub tkanek mniej uwodnionych, jak ścięgna, więzadła, stawy czy kości.

Za pomocą odpowiednich elektrod fale w postaci bezpiecznej energii zostają przetransferowane do wnętrza tkanek, gdzie uruchamiane są mechanizmy regeneracyjne. Przyspiesza to znacznie proces rekonwalescencji bolesnych tkanek, podczas leczenia rwy kulszowej.

Ucisk w rejonie nerwu kulszowego, do jakiego dochodzi w czasie rwy, powoduje zaburzenia przepływu krwi, która odżywia oraz dotlenia nerw i tym samym utrzymuje jego poprawne funkcjonowanie.

Zaburzenia odżywiania nerwu i przepływu limfatycznego będą powodować obrzmienie tkanek znajdujących się wokół nerwu, w wyniku czego powstaje ból lub nieprzyjemne odczucia.

Przy silnym podrażnieniu nerwu może występować mrowienie, osłabienie czucia lub nawet zaburzenia funkcji mięśni kończyny dolnej czy obręczy miednicznej.

Terapia TECAR może wspomóc rekonwalescencję i przyspieszyć leczenie, ponieważ opiera się na oddziaływaniu ciepła na organizm, które powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dzięki temu poprawia się ukrwienie oraz metabolizm tkanek poddanych zabiegowi, co z kolei skutkuje zmniejszeniem bólu.

Pacjenci cenią terapię TECAR ze względu na odprężający i relaksujący wpływ poprzez dostarczenie przyjemnego uczucia i natychmiastowy efekt, czyli ulgę już po pierwszym zabiegu.

 

Zobacz również