Skip to content

TERAPIA TECAR w kosmetyce

fale-radiowe-w-kosmetyce-twarz-cialo

TECAR znajduje zastosowanie nie tylko w rehabilitacji, ale sprawdza się również jako zabieg kosmetyczny, bliżej znany jako terapia falami RF. W trybie kondensacyjnym, z wykorzystaniem elektrody bipolarnej, zyskujemy szybki i trwały efekt na skórze. Obecnie często można się spotkać z określeniem, że działanie fal radiowych jest liftingiem bez użycia skalpela. Klienci gabinetów medycyny estetycznej i kosmetologii doceniają także działanie terapii TECAR na ciało: wyszczuplanie, redukcję cellulitu i ujędrnianie skóry.

W jaki sposób działa terapia TECAR?

Terapia TECAR to połączenie działania prądu zmiennego naprzemiennego oraz fali radiowej o wysokiej częstotliwości. W efekcie dochodzi do wytworzenia ciepła, które oddziałuje na tkanki na poziomie komórkowym, rozszerza naczynia krwionośne, co przekłada się na poprawę ukrwienia oraz przyspieszenie metabolizmu tych tkanek.

TECAR – terapia, która odmładza

Dzięki połączeniu elektrody bipolarnej z falami radiowymi o częstotliwości od 300 kHz do 1.5 MHz osiągamy efekt sięgający do 3 cm w głąb skóry oraz podgrzanie włókien kolagenowych do temperatury około 55 stopni Celsjusza.

Ciepło wytwarzane jest endogennie i ujędrnia skórę oraz redukuje zmarszczki poprzez napinanie się włókien kolagenowych. Terapia TECAR stymuluje również wytwarzanie elastyny oraz włókien kolagenu, a także wspomaga regenerację fibroblastów. Zwiększa się ponadto elastyczność i gęstość skóry.

Fale radiowe przyspieszają również drenaż limfatyczny, co skutkuje redukcją wolnych rodników oraz szybszym wydalaniem toksyn.

Dzięki terapii TECAR można osiągnąć efekty w postaci:

-ujędrnienia skóry,

poprawy owalu twarzy,

uniesienia opadających powiek (zwiotczałej skóry),

redukcji drugiego podbródka,

poprawy kolorytu skóry (lepsze odżywienie i dotlenienie),

-spłycenia blizn.

Efekty działania terapii widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak by osiągnąć najlepsze i długotrwałe rezultaty (utrzymujące się nawet przez 5 lat) rekomenduje się wykonanie serii zabiegów. Najczęściej jest to 5-6 zabiegów, każdy przeprowadzany co ok. 2-3 tygodnie.

TECAR wyszczupla i redukuje cellulit

Fale radiowe już od lat stosowane są także do wyszczuplania sylwetki oraz redukcji cellulitu. W jaki sposób oddziałują na komórki tłuszczowe? Działanie terapii TECAR można sprowadzić do lipolizy, czyli “rozbijania” albo “rozpuszczania” tkanki tłuszczowej.

Ciepło wytwarzane endogennie przez falę radiową rozpuszcza oraz rozbija adipocyty. Wyodrębnione w ten sposób kwasy tłuszczowe w formie płynnej wydzielane są do przestrzeni międzykomórkowej. Co więcej – pod wpływem ciepła pobudzony zostaje metabolizm, dlatego “uwolniony tłuszcz” jest szybciej metabolizowany. Przy pomocy układu limfatycznego oraz krwionośnego trafia do narządów wewnętrznych, gdzie następuje trawienie i wydalanie kwasów tłuszczowych.

Oczywiście TECAR jednocześnie oddziałuje na skórę, dlatego świetnie sprawdza się jako zabieg ujędrniający skórę brzucha, pośladków, ud czy ramion.

W celu osiągnięcia trwałego efektu należy wykonać serię zabiegów 6-10 zabiegów co około 10 dni w przypadku zabiegów na ciało.

Zobacz również