Skip to content

Masaż transbukalny

Technika tego masażu polega na ugniataniu tkanek twarzy od strony jamy ustnej oraz zewnętrznej części policzków. 

Czas trwania 1,5h

Rezultaty masażu transbukalnego

Masaż ma na celu rozluźnienie  napiętych mięśni, pomaga przy przykurczach, szczękościsku i niedowładach, przywraca elastyczność głęboko położonych struktur. Poprzez odpowiednie uciskanie i masowanie policzków od wewnątrz i z zewnątrz przywraca młodzieńczy owal twarzy. Mięśnie głębokie w strefie policzków, nosa i warg stają się elastyczniejsze, a zmarszczki znacząco się spłycają. Optycznie powiększa się oko, a powieki się unoszą. Zmniejsza się także widoczność drugiego podbródka, kąciki ust i policzki unoszą się, więc twarz wygląda młodziej i przyjaźniej.

W wyniku ugniatania skóra jest lepiej dotleniona i lekko się różowi, a twarz staje się jędrniejsza, skóra nabiera młodzieńczej elastyczności. Poprawia się też technika operowania językiem, a tym samym dykcja.

Ponieważ po zabiegu wyraźnie można poczuć rozluźnienie napięć, zmniejsza się także częstotliwość występowania bólów migrenowych.

Wskazania do masażu transbukalnego
  • Masaż transbukalny wykorzystywany jest w medycynie i kosmetologii. Wskazaniami do zabiegu są zmarszczki mimiczne, neurologiczne objawy zwiększonego napięcia mięśni twarzy, a nawet paraliż mięśni twarzy po porażeniu lub udarze mózgu.
  • Masowanie poprawia komfort życia po wypadkach, w wyniku których na twarzy pozostały blizny. Na zabiegi zgłaszają się osoby, które podczas jedzenia i mówienia odczuwają skurcze, napięcia, mrowienie albo podczas snu zaciskają zęby.

Właśnie ze względu na te zdrowotne efekty nie wyobrażam sobie kompleksowej pracy z twarzą bez tej techniki.

Początkowo masaż transbukalny może powodować dyskomfort. Jednak mam nadzieję, że mi zaufacie i w pełni oddacie się w moje ręce. Naprawdę warto się przełamać, gdyż często to właśnie rozluźnienie tych wewnętrznych napięć powoduje największą różnicę.